Ahşap Parke Tamiri

Ahşap parkelerin kullanım alanları oldukça geniştir ve çok fazla tercih edilmektedir. Ahşap parkeler için belli bir kullanım alanı söylemek mümkün değildir çünkü her ortama uyum sağlamaktadır. Kafeler, restorantlar, ofisler hatta evlerde bile kullanılması mümkündür. Kullanıldığı ortama şıklık katması gibi artı yönleri bulunurken diğer yandan belli bir süre sonra eskimesi ve yıpranması durumunda ise bakım, onarım ve tamir gibi işlemleri de gerektirmektedir.

Ahşap Parke Tamiri Süreci

Ahşap parke döşemelerinin bakım, onarım ve tamir süresi ve süreci mevcut hasara göre farklılık göstermektedir. Bazı döşemelerde meydana gelen hasarın onarılması için kaplamaların tamamen değiştirilmesi gerekmektedir. Fakat parke zeminlerde bir sorun oluşmamaktadır. Parkelerinizde çizilen ve hasar alan kısımları  firmamızdan destek alarak tamir ettirebilirsiniz.

Ahşap parke modelleri için tamir süreci 3 aşamayı kapsamaktadır;

  • Hasar Tespiti: Parke üzerine yapışan yabancı cisimler çıkarılır. Parke üzerine serilen halılar kaldırılır ve parke döşemelerindeki hasarlı ve çizik bölgelerin tespiti yapılır.
  • Zımpara: Parkelerdeki ufak sorunlar için zımparayla giderilebilmektedir. Zımparalama işlemi gerçekleştirildikten sonra cila uygulamak gerekmektedir. Bu işlem gerçekleştirildkten sonra kullanmaya devam edebilirsiniz. Bunları gerçekleştirdikten sonra sorun hala çözülmediyse hasarın profesyonel destekle tamiri sağlanmalıdır.
  • Profesyonel Parke Tamiri: Hasarlı parke ve döşemelerin bakımı onarımı ve tamiri için profesyonel destek çok önemlidir. Bu restorasyon işlemleri kolay gözükse de yapılacak bazı hatalar zemin üzerinde kalıcı hasarlara sebep olabilmektedir. Bunun için parkelerinizi kendiniz tamir etmeden iyice düşünmeniz ve araştırmalar yapmanız gerekmektedir. Araştırmalar sonucunda işlemi kendinizin gerçekleştirmeyeceğini düşünürseniz profesyonel yardım almanız en doğrusu olacaktır. Çünkü eğer zeminde kalıcı hasara neden olursanız hem uğraşlarınız boşa gidecek hemde bütçenize ekstra zarar olacaktır.

 

Parke tamiri artık neredeyse her evde görmeye alıştığımız parkeler için sıklıkla gerekiyor. Parkelerin bakımının ve onlarda oluşan hasarların nasıl düzeltileceğini biliyor musunuz?

Masif yada Lamine parkelerin zaman içeresinde yıpranmış, aşınmış, renginin bozulmuş olması yani kısaca deforme olmuş artık parkelerin özelliğini kaybetme aşamasına gelmiş olan parkelerin ilk günkü görünümü ve estetiğini geri kazanması için uygulanan işlemlere sistre denir. Cila çeşitli aşamalardan geçtikten sonra ancak verim kazandırır. Cila, sistre makinası yardımıyla yapılan uygulamadır. Bu sayede parkelerdeki lekelerden ve istenmeyen görüntülerden kurtulmasını sağlamaktadır daha sonra dolgu dediğimiz dolgu macunu ile araları açılmış olan parkelerinizin aralarını doldurmaya yarar daha sonradan cila işlemine geçilir. Cila uygulaması parkelerin rengini değiştirmek isteyen müşterilerimiz Cila uygulaması yapılırken istediği rengide değiştirebilirler.

Hemen Arayın 0 506 244 18 08
× Destek Hattı